jablko

O nás

O nás

Na začiatku septembra 2013, sme napísali, že Jablko sme spravili preto, aby sme ukázali koľko dobrého a pekného sa deje okolo nás. Pol roka na to, po tom čo sme uverejnili zopár nových tém vidíme, že sme sa posunuli inam. Nedá sa písať len o dobrom a peknom, o tom čo zaujímavé sa deje v okolí, o pekných knihách, kníhkupectvách či mladých ľuďoch ktorí sa tu rozhodli ostať žiť.

Už koncom roka 2013 sme považovali za veľmi dôležité zastať sa Hedvigy Malinovej-Žákovej a jej rodiny, keď sa rozhodla odísť zo Slovenska aby ochránila svoje deti. Ďakujeme všetkým ktorí sa k nám pridali. V januári tohto roku sme podporili klub Mariatchi v Nitre dvoma videami a jednu sobotu v tomto klube pripravíme aj program. Po udalostiach ktoré sa diali na Ukrajine sme tiež nemohli ostať ticho. Uverejnili sme fotografie Michala Burzu priamo z Kyjevského Majdanu. Oslovili sme české a slovenské osobnosti Jiřinu Šiklovú, Petra Zajaca, Janu Dubovcovú, Alexandra Tomského a Fedora Gála s otázkami aké zmeny čakajú Ukrajinu po februári.

Pochopili sme, že ak chceme, aby Jablko fungovalo lepšie, nemôžme ho robiť len my traja a musíme spolupracovať s organizáciami a firmami, ktorých práca sa nám páči a ktorým sa páči to, čo robíme my. V roku 2014 sme spolupracovali s festivalom Pohoda, festivalom Mesiac bez domova a s festivalom Designweek.

Ďakujeme vám za doterajšiu dôveru a priazeň.

Jablko sú Anna Kratochvílová, Pavol Sopko, Jakub Kratochvíl, Timea Becková a Mária Miklušičáková.

Kontakt:
Jablko o.z.
Jakub Kratochvíl
Šoltésovej 32
81108 Bratislava
jablko@jablko.sk

Výročné správy:
Výročná správa občianskeho združenia Jablko za rok 2014 na stiahnutie.

Jablko nevzniklo ani ako grantový projekt, ani za ním nestojí nijaká spoločnosť či združenie. Bol to nápad nás troch a my sme aj jeho tvorcami. Máme túto prácu radi, venujeme jej svoj voľný čas i energiu. Chceli by sme ju však robiť častejšie a lepšie. Poteší nás preto, ak o nás budete hovoriť alebo písať. A ak máte tú možnosť, budeme vďační, keď nás podporíte aj finančne.

Ďakujeme.

Číslo účtu: 172048174/0900
IBAN: SK66 0900 0000 0050 7949 7226
Sídlo banky: Slovenská sporiteľňa, a. s., Tomášikova 48, 832 37 Bratislava
SWIFT: GIBASKBX