jablko

Festivalové soboty v klube Mariatchi

Sme radi, že Pohoda a zopár ďalších festivalov zorganizovali podporu klubu Mariatchi. Sme radi, že sme sa mohli pridať. Okrem toho, že jednu sobotu v klube Mariatchi budeme spoluorganizovať, budeme z niektorých sobôt robiť krátke videoreporty.

V stobotu 15. februára bol organizátorom koncertu v klube Mariatchi festival Pohoda. Pozvali Paru a Sendreiovcov. Zahrali spolu. Hosťami boli Branislav Jobus a Michal Kaščák, ktorý robil celý večer zvukára. Po koncerte zahrali Sendreiovci unplugged, ako sa patrí priamo pri bare, a potom nasledovali DJ-sety Tani Deformed, Geša a Ľubky z Pohody. O tom prečo hrali a ako sa im hralo sme sa rozprávali s Vladom Sendreiom a Matúšom Vallom. Viete prečo do Nitry neprišla manželka Vlada Sendreia? Nech sa páči.

Policajné video z Nitry, kde zopár hajzlov kope do hlavy ľudí ležiacich na zemi a bije dievča som videl v pondelok v noci. Pár dní po tom, ako som toto mesto navštívil. Pár dní po tom, ako som tam zažil príjemné chvíle pri zaujímavom rozhovore. Myslím, že horšie ako samotný záznam bolo, že tí ľudia boli stále na slobode. Že sa im nič nestalo. Nevedel som, čo robiť. Niečo robiť bolo treba, ale nevedel som čo. Našťastie pár dní po tom vznikla akcia s názvom Festivalové soboty v klube Mariatchi. Hneď sme sa ju — ako Jablko — rozhodli podporiť. V sobotu som šiel do Nitry. Nižšie vám ponúkame krátky report z tohto večera a dlhší rozhovor s Michalom Kaščákom z festivalu Pohoda, ktorý to celé inicioval. Michal vo videu hovorí o tom, prečo sa do toho pustili, aká bola prvá sobota, ale aj o ľudskej ľahostajnosti a odvahe.

Toto video ste mohli pozerať, lebo sa venujeme témam, ktoré považujeme za dôležité, témam, ktoré máme radi.
Pomôžte nám pokračovať v tom.

Podporte nás


Späť na tému Čo sa deje v okolí