jablko

Pod vŕškom

Malých kníhkupectiev je stále menej. A neviem či je veľa takých ktoré majú viac ako dvadsať rokov. Kníhkupectvo Pod Vŕškom v Nitre takým je.

Skorým ranným autobusom som prišiel do Nitry. Centrum mesta bolo prázdne. Tak ako centrá miest v dnešnej dobe bývajú. S Igorom Rjabininom sme sa mali stretnúť v kníhkupectve po tom, ako preberie knihy v antikvariáte. Knihy sa preberajú, ako sa patrí, ešte pred otvorením kníhkupectva. Nemal som veľa času, tak sme sa rovno pustili do rozhovoru.

Igora som spoznal, ako inak, vďaka Artforu. Tak je to vlastne so všetkými kníhkupectvami a kníhkupcami, o ktorých budem hovoriť. A tak to bolo aj s kníhkupectvom Pod Vŕškom. Posielali sme im knihy, ktoré cez nás chodili z Prahy. Niekedy si ich Igor prišiel zobrať do Bratislavy sám. Sám si knihy vyberá, sám knihy predáva. Robí to tak už viac ako dvadsať rokov. S predajom kníh začínal so svojou ženou Madlou v ich byte. Keď im byt začal byť na predávanie kníh tesný, prenajali si miesto v meste a začali predávať tam. Neskôr k tomu pribudol antikvariát a libresso. Viac o tom všetkom hovorí sám Igor Rjabinin.

Toto video ste mohli pozerať, lebo sa venujeme témam, ktoré považujeme za dôležité, témam, ktoré máme radi.
Pomôžte nám pokračovať v tom.

Podporte nás


Späť na tému Knihkupectvá a vydavateľstvá