jablko

Stará tržnica je znovu tržnicou

Stará tržnica ožíva. Už to nie je len kulisa na natáčanie veľkolepých tíví šou, ale od 15. 11. bude znovu trhovým priestorom. Bude slúžiť na to, na čo bola postavená.

Prvýkrát som bol v Starej tržnici na koncerte k desiatemu výročiu nežnej revolúcie v roku 1999. Vtedy ju po mnohých rokoch chátrania a následných mnohých mesiacoch rekonštruovania otvorili. Pribudli tam nové architektonické prvky deväťdesiatych rokov, zábradlia natreté podivnou zelenou, sklenené koje, kachličky a mriežkové prepážky. Okrem trhu, ktorý tam býval, pribudli bufety a etnošopy. Na sklenených kójach sa začali množiť lepiace pásky a áštvorky s cenníkmi a zľavami. Tržnici sa prestávalo dariť. Nevedno kedy, stala sa kulisou pre natáčanie veľkolepých tíví šou, westernovým mestečkom, chladnou halou.

Od 21. septembra je všetko inak. Vtedy tam bol prvý trh. Pozrite si, ako sa chystal. Čo všetko sa objavilo v útrobách Starej tržnice. Ako na tom pracovali dobrovoľníci. Ako sa sadili bylinky.

A keď ste videli video o prípravách prvého trhu, pozrite si, ako skoro ráno začínal. Pozrite si aj, ako bolo na druhom trhu v októbri. Illah vám prezradí aj to, čo vás čaká na trhu 16. novembra, kedy už bude Stará tržnica opäť trhom.

Príďte v sobotu, paradajky nebudú.

Toto video ste mohli pozerať, lebo sa venujeme témam, ktoré považujeme za dôležité, témam, ktoré máme radi.
Pomôžte nám pokračovať v tom.

Podporte nás


Späť na tému Čo sa deje v okolí