jablko

Justin Torres
My, zvířata

Francúzskeho ilustrátora a grafika menom Blexbolex preslávilo v našich krajoch vydavateľstvo Baobab. Album lidí sa stal jeho najznámejšou knihou, myslím, že aj vďaka obrázku brigádnika. Vydavateľstvo Baobab je známe svojim citom pre krásnu grafiku a vlastne krásu ako takú. S týmto prístupom sa pustili aj do najnovšej Blexbolexovej knihy Romance.

Ťažko povedať, či je to novela alebo rozprávka, či je to obrázková kniha alebo príbeh, ktorý si každý môže rozprávať po svojom. Hlavným rozprávačom sa teda stáva čitateľ. Zlodej, unesená princezná, zlá čarodejnica, statočný cudzinec sú len jeho pomocníkmi.

Kniha je založená na obrázkoch krajiny, situácií a snov, pod ktorými je vždy len jedno slovo vystihujúce obrázok. Na stránke vydavateľstva o knihe píšu: “Téměř tři sta stran obrazů, krajin, snů a dějů pro nekonečné prohlížení pro malé i velké děti a jejich romantické rodiče.”

Koľko rôznych príbehov sa dá vymyslieť pri toľkých obrázkoch? Čo sa stane s obrázkami v detských snoch? Čo sa môžu naučiť rodičia od detí?

Pozrieť v Artfore

O tejto knižke ste čítali, lebo sa venujeme témam, ktoré považujeme za dôležité, témam, ktoré máme radi.
Pomôžte nám pokračovať v tom.

Podporte nás


Späť na tému Knižky